Як працювати з підручником Прочитай увесь заданий текст, глибоко вдумуючись у його зміст. Працюй завжди з ручкою або олівцем в руках. Засвоєнню допоможуть схематичні малюки й записи. Поділи подумки текст на частини і знайди основну думку. Читаючи текст, пов’язуй його з часом, картою, графіками, схемами підручника. Намагайся в тексті знайти відповідь на кожне запитання, наведене…
ДетальнішеПоради бібліотекаря учням 7-11 класів Читання — одне з найважливіших завдань у самоосвіті, ставитись до нього треба відповідально. Внутрішньо налаштуйся на читання. Не поспішай, не “ковтай” зміст, а читай уважно, вдумливо, намагайся запам’ятати прочитане. Зміст треба осмислювати. Не можна допускати механічного фіксування тексту. Учися читати швидко, не промовляючи про себе, охоплюй поглядом цілі фрази, речення.…
ДетальнішеПоради бібліотекаря учням “Як читати книгу” (для учнів 5-6 класів) Читай книгу вдумливо, не поспішаючи. Не залишай не зрозумілим жодного слова. Пояснення незрозумілих слів шукай у самій книзі (у висновках внизу сторінки або в примітках в кінці книги). Якщо в книзі пояснень не дано, звертайся до словників і довідників. Читаючи книгу, уважно переглядай ілюстрації, креслення,…
ДетальнішеПоради бібліотекаря учням 1- 4 класів По-перше, книга боїться снігу та дощу, тому вона не повинна мокнути, бо від цього псується. У намоклої під дощем чи снігом книги коробляться сторінки, розбухає перепліт, зовсім неприємно брати її в руки. Запам’ятай: Йдеш у бібліотеку — поклади книгу в сумку чи пакет. По-друге, книга боїться бруду. Якщо брати…
ДетальнішеЄдині вимоги щодо збереження підручників Пам’ятайте, що книги треба берегти! Усі одержані підручники слід тримати в охайному вигляді. Не загинайте аркуші, користуйтеся закладкою. Не слід класти у книжку сторонні предмети. У кожної книги має бути своє місце. Підготувавши урок, поставте книгу на полицю або покладіть у портфель. На сторінках підручника не можна робити примітки ручкою…
ДетальнішеПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ 1.Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів. 2. Не підганяйте дитину, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви із цим не впорались – провини дитини в цьому немає. 3. Не посилайте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато…
ДетальнішеПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА 1. Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із нею. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім’ї. 2. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки. 3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами та проблемами дитини. 4. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити. 5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії…
ДетальнішеПоради батькам як оцінювати шкільні успіхи своїх дітей Батькам у відносинах із своїми дітьми необхідно зменшувати хворобливість їх переживань з приводу невдач, допомагати їм емоційно переборювати ситуації, які пов’язані зі шкільними оцінками. Як ставитись до шкільної оцінки в сім’ї? Як зробити так, щоб ставлення батьків позитивно впливало на дитину, а не пригнічувало її? Правило 1. Пам’ятайте, що…
Детальніше